KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13803050
nr 1380 3050
Alvar Jansson
(1922-1991), Sverige
Oljemålning, Sittande man. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 87x57, yttermått inklusive ram: 90x60 cm
Alvar Jansson, svensk bildkonstnär född 1922, död 1991.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
7.400 kr
måndag 22 februari 2021
kl 20:18:13
1.200 kr
1.500 kr
2.600 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
5.600 kr
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.200 kr
7.000 kr
7.200 kr